Fenerbahçe’nin Süper Kupa planı belli oldu

Fenerbahçe’nin Planı:U19 takımıyla Şanlıurfa’ya gitmekMaça 9 ya da daha az oyuncu ile çıkmak. Sakatlık veya kart görerek eksilmeyi planlamakMaçı tamamlayamayarak hükmen yenik sayılmak.

Fenerbahçe Kulübü, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla futbol takımının Olympiakos maçı hazırlıklarına başladığını duyurdu. Ancak bu paylaşımlar, Galatasaray ile oynanacak Süper Kupa maçının iptal edileceği ve takımın Olympiakos maçına odaklandığı sinyalini verdi.

Başkan Vekili Erol Bilecik’in Adana Demirspor maçı öncesinde yaptığı konuşmalar, takımın Urfa’ya nasıl gideceği konusunda da bazı ipuçları verdi. Bilecik, U19 takımının Urfa’ya gideceğini ve taraftarların endişe etmemesi gerektiğini belirtti. Ancak, maça genç oyuncularla gitme planının, U19 takımının aynı gün oynayacağı başka bir maç nedeniyle olduğu ifade edildi.

Fenerbahçe, maça en fazla 9 genç oyuncu ile gitmeyi planlıyor ancak bu durumun maçı tamamlamalarını zorlaştırabileceği vurgulandı. Kurallara göre, bir takımın sahada 7 oyuncusunun altına düşmesi durumunda maç tatil edilir. Bu nedenle, Fenerbahçe’nin bu durumda maçı tamamlayamayacağı ve hükmen yenik sayılabileceği belirtildi.

Başkan Vekili Erol Bilecik’in açıklamalarında, “90 dakikalık bir maç olmayacağını net şekilde izah ediyorum” ifadesi dikkat çekti ve bu durumun maçın normal seyrinden saptığını gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x